Błędy podczas pielęgnacji rzęs. Czy wiesz, jak dbać o rzęsy?
Czas czytania:1 min

Błędy podczas pielęgnacji rzęs. Czy wiesz, jak dbać o rzęsy?

0 0

Malujemy, stylizujemy, zagęszczamy, doklejamy sztuczne nie zdając sobie sprawy, że to wszystko nie zawsze dobrze wpływa na kondycję naszych rzęs. Jakie są najczęstsze błędy, które popełniamy w pielęgnacji rzęs?

Najwięcej szkody wyrządzamy rzęsom nieświadomie, ponieważ nie zdajemy sobie sprawy, że są to najdelikatniejsze włoski na naszym ciele. Często z pozoru upiększający zabieg może je osłabiać. Oto najczęściej popełniane podczas pielęgnacji rzęs błędy.

Używanie zalotki na wytuszowane rzęsy – podkręcanie zalotką rzęs, które są pomalowane, to prosty sposób na ich połamanie, osłabienie i zniszczenie. Stają się kruche i podatniejsze na uszkodzenia, a maskara może je sklejać.

Zbyt częste używanie zalotki – wszystko jest dla ludzi, ale nadmiar jeszcze nikomu nie posłużył. Zalotka używana zbyt często może trwale odkształcać rzęsy i narażać je na łamliwość.

Niezmywanie makijażu przed snem – zdrowie rzęs zależy od tego, w jakiej kondycji jest skóra powiek i zakorzenione w niej cebulki. Oczyszczanie jest tutaj najważniejszą kwestią, ponieważ resztki makijażu mogą osłabiać delikatne włoski, zatykać ujścia mieszków włosowych, powodować stany zapalne, a w konsekwencji przyspieszać wypadanie rzęs.

Brak codziennej pielęgnacji – zbyt często zapominamy o tym, że rzęsy także trzeba pielęgnować. Codzienne aplikowanie serum przed snem to prosty sposób na zregenerowanie, wzmocnienie i odżywienie rzęs. Jeśli sięgniemy po jedną z najlepszych odżywek (warto przejrzeć ranking odżywek do rzęs), zapewnimy naszym rzęsom szybki wzrost, zagęścimy i wydłużymy je.

Stosowanie nieodpowiednich kosmetyków – wszystkie produkty do pielęgnacji i makijażu muszą być dopasowane do naszych potrzeb, zwłaszcza że rzęsy są bardzo delikatne i łatwo je uszkodzić. Najlepsze rozwiązanie to produkty hipoalergiczne i naturalne.

Używanie produktów po terminie – najczęściej stosowany po terminie przydatności produkt to maskara, którą należy wymieniać co trzy miesiące. Przeterminowane kosmetyki są zagrożeniem dla delikatnych rzęs, które mogą się osłabiać i podrażniać.

Nadużywanie wodoodpornych maskar – wodoodporne tusze do rzęs są trwałe, ale niestety trudniejsze do zmycia, bo wymagają silniejszych preparatów i mocniejszego pocierania powiek. To problem, ponieważ w pielęgnacji rzęs liczy się delikatność.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous post Sala weselna – o co pytać podczas organizacji tego wielkiego dnia? Pytania i odpowiedzi
Next post Najpopularniejsze zabiegi pielęgnacyjne i operacje plastyczne w Polsce