Najpopularniejsze zabiegi pielęgnacyjne i operacje plastyczne w Polsce
Czas czytania:2 min

Najpopularniejsze zabiegi pielęgnacyjne i operacje plastyczne w Polsce

0 0

Zabiegi medycy estetycznej zyskują coraz większą popularność w Polsce. Niektóre do niedawna były poza zasięgiem wielu kobiet, jednak obecnie nie stanowią dla nich finansowego wyzwania. Większość tego typu kuracji jest całkowicie bezpieczna dla zdrowia i przynosi dobre efekty. Które z nich cieszą się największym powodzeniem?

Usuwanie zmarszczek, blizn i rozstępów

Jednym z najskuteczniejszych narzędzi do niwelowania zmarszczek, blizn i głębokich rozstępów jest laser frakcyjny. Wykorzystuje on zjawisko zwane fototermolizą frakcyjną. W tkankach ludzkiej skóry znajdują się tzw. fotoakceptory – substancje posiadające zdolność wchłaniania energii o określonym ładunku fal elektromagnetycznych. Są nimi m.in. hemoglobina, melanina oraz woda. Fototermoliza wykorzystuje te specyficzne właściwości skóry. Zadaniem lasera frakcyjnego jest emitowanie energii pochłanianej przez fotoakceptory. Wydzielane w ten sposób ciepło wywołuje mikrouszkodzenia skórne, które otaczane są przez tkankę nieuszkodzoną. Skóra stymulowana jest w ten sposób do szybszej regeneracji i gojenia blizn. Efekty zabiegu widoczne są po upływie kilkunastu tygodni.

Usuwanie tkanki tłuszczowej

Celem usunięcia tkanki tłuszczowej coraz częściej stosuje się zabieg lipolizy iniekcyjnej. Metoda ta pozwala na pozbycie się jego nadmiaru, a jednocześnie modeluje wybrane obszary ciała. Szczególnie ceniona jest lipoliza iniekcyjna podbródka, z którego usuwanie tłuszczu jest wyjątkowo trudne. Zabieg ten polega na miejscowej iniekcji odpowiednich substancji. Zastrzyki doprowadzają do likwidacji komórek tłuszczowych. Kuracja bardzo szybko przynosi oczekiwane efekty, a przy tym jest całkowicie bezpieczna i na bieżąco kontrolowana przez lekarza. Lipoliza iniekcyjna polecana jest przede wszystkim do modelowania ciała w obszarach szczególnie opornych. Dotyczy to nie tylko wspomnianego podbródka, ale też pośladków, brzucha czy ud. 

Ujędrnienie piersi

Współczesne osiągnięcia medycyny estetycznej dają możliwość wyraźnego napięcia i ujędrnienia piersi bez użycia skalpela. Zabiegi te w dużym stopniu pozwalają na zniwelowanie oznak ich wiotzcenia. Do szczególnie popularnych należy kuracja z zastosowaniem kwasu hialuronowego. Ujędrnianie piersi następuje pod wpływem pobudzenia produkcji kolagenu. Dużym powodzeniem cieszy się także mezoterapia igłowa. Polega ona na wstrzykiwaniu skoncentrowanych składników aktywnych w głębsze warstwy skóry piersi. Koktajl witaminowy nie tylko ją odżywia, ale też pobudza produkcję elastyny i kolagenu. Zabieg ten szczególnie polecany jest kobietom, którym zależy na uelastycznieniu piersi oraz pozbycia się wiotkości. 

Oczyszczanie skóry twarzy

Wśród zabiegów kosmetycznych szczególnym powodzeniem cieszą się te, które pozwalają na efektywne oczyszczenie skóry twarzy. Należy do nich również mikrodermabrazja. Opiera się ona na zastosowaniu specjalnego narzędzia z głowicą ścierającą, w połączeniu z pielęgnacją przy użyciu odpowiednich kosmetyków. Regularnie wykonywany zabieg oczyszczania twarzy nadaje jej gładkości, a także minimalizuje wszelkie niedoskonałości. Mikrodermabrazję posiada w swojej ofercie klinika Anlaya. Na stronie https://anlaya.pl/ zamieszczone zostały wszystkie szczegóły dotyczące usługi.

Leczenie łysienia

Łysienie należy do najpowszechniejszych problemów męskiej urody, jednak dotyka również kobiety. Jednym ze sposobów jego leczenia jest podawanie osocza bogatopłytkowego. Na pierwszym etapie pobierana jest krew pacjenta, z której tworzy się koncentrat bogaty w płytki krwi oraz cenne czynniki wzrostu. Podanie go bezpośrednio w skórę głowy stymuluje naturalne mechanizmy regeneracyjne, zmuszając komórki macierzyste zlokalizowane w cebulkach włosowych do pracy. Pod wpływem tego efektu, włosy zaczynają rosnąć. Leczenie łysienia przeprowadzić można także za pośrednictwem laseroterapii. Światło czerwone i podczerwone urządzeń biostymulacyjnych posiada niewielką moc. Laser stymuluje wzrost włosa poprzez poprawę metabolizmu komórek cebulek. Zabieg ten jest całkowicie bezpieczny, bezbolesny i nie powoduje żadnych powikłań.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous post Błędy podczas pielęgnacji rzęs. Czy wiesz, jak dbać o rzęsy?
Next post Niewystarczająca ilość pokarmu – czy wiesz, że ten problem laktacyjny dotyka wielu kobiet?