Jak działa biotyna?
Czas czytania:2 min

Jak działa biotyna?

0 0

Jednym z najczęstszych składników preparatów, wzmacniających włosy i zapobiegających ich wypadaniu jest biotyna. To substancja, o której niewiele się mówi, a jednak posiada szereg unikalnych właściwości. Jak działa? Kiedy należy ją stosować? Na te pytania odpowiadamy w naszym artykule

Wyjątkowa witamina z grupy B

Biotyna na wypadające włosy (https://www.biofarm.pl/produkty-1/kosmetyki) jest jedną z witamin z grupy B. Charakteryzuje się rozpuszczalnością w wodzie. Bierze udział w wielu istotnych procesach, odbywających się w naszych organizmach. Między innymi bez niej nie może powstać keratyna, czyli główny budulec włosów i paznokci. Niedobór biotyny może mieć poważne konsekwencje. Z tego powodu nie należy bagatelizować żadnych symptomów. A jak może objawiać się niedobór? Przede wszystkim zmianami w stanie naszych włosów – nasila się ich wypadanie i pogarsza wygląd. Z kolei paznokcie stają się łamliwe i bardzo kruche. W przypadku niedoboru biotyny może dochodzić też do przesuszenia, a nawet podrażnienia skóry. W skrajnych przypadkach może ono nawet przypominać łuszczycę. Jeżeli zatem wizyta u lekarza, nie ujawni żadnych, szczególnych przyczyn tego stanu rzeczy, warto sięgnąć po produkt zawierający biotynę. Taki środek zadba o kondycję skóry, włosów i paznokci.

Kiedy jeszcze stosuje się biotynę?

Warto jednak podkreślić, że biotyna na wypadające włosy ma jeszcze szersze zastosowanie. Oczywiście najczęściej sięgamy po nią w celu regeneracji i wzmocnienia włosów, skóry i paznokci. Przydaje się jednak również wtedy, gdy potrzebne nam wsparcie w walce z zaburzeniami wzrostu włosów i paznokci lub stanami zapalnymi skóry, również tymi zlokalizowanymi w okolicach szczególnie wrażliwych (m.in. wokół oczu, ust, nosa, uszu, a także krocza). Biotyna dodatkowo bierze udział w procesie tworzenia protrombiny, która z kolei jest niezbędna w procesie krzepnięcia krwi. Biotyna to zatem składnik, którego nie należy lekceważyć. Potrzebuje go każdy i to nie tylko wtedy, gdy zależy nam na pięknych i lśniących włosach czy zdrowych i mocnych paznokciach. Po preparat z biotyną sięga wielu klientów – zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Można ją spotkać w postaci tabletek, ale też jako składnik szamponów wzmacniających oraz odżywek do włosów.

Dla kogo szampon z biotyną?

Biotyna na wypadające włosy, zawarta w szamponach przyda się niejednej osobie. Po taki środek powinny sięgnąć wszystkie osoby, borykające się z problemem osłabionych, pozbawionych gęstości, wypadających, a także zniszczonych włosów. Taki szampon pomoże też w regeneracji włosów farbowanych, które ciężko znoszą proces koloryzacji. Dodatkowo biotynę można znaleźć w rozmaitych odżywkach pielęgnujących, przeznaczonych do każdego rodzaju włosów, w tym tych suchych, skłonnych do wypadania i plątania, a także zniszczonych i farbowanych.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous post Jakie zabiegi medycyny estetycznej cieszą się największą popularnością?
Next post Jak udekorować salon na święta?