Co jest prawdą, a co nie jeśli chodzi o odchudzanie?
Czas czytania:5 min

Co jest prawdą, a co nie jeśli chodzi o odchudzanie?

0 0

Jaka reakcja zwykle towarzyszy odchudzaniu? Zniechęcenie, brak wiary, rozpacz. Prościej mówiąc kiedy chcemy zgubić kilogramy zabieramy się do tego jak pies do jeża. Dzieje się tak dlatego, że utrata kilogramów jest dość trudna. Dieta i ograniczenie liczby przyjmowanych kalorii to element niezbędny, który wymaga żelaznej dyscypliny. Wszelkie nawet najmniejsze odstępstwa mają zwykle bezlitosne konsekwencje. Na szczęście dziś mamy do dyspozycji wiele środków, które są świetnym wsparciem w tej nierównej walce.

Jak rozpocząć odchudzanie?

Jak rozpocząć odchudzanie

Początek jest zawsze najtrudniejszy. Pierwsze kroki na nowym terytorium to źródło sporego stresu, który potrafi bardzo skutecznie zniechęcić. Nie inaczej jest jeśli chodzi o odchudzanie. W szczególności jeśli jest to pierwszy raz gdy próbujemy zmniejszyć liczbę kilogramów. Jak rozpocząć odchudzanie? Najlepiej przyznając przed samym sobą, że pora na zmianę. Następnie spróbujcie zmniejszyć porcje. Odmówcie sobie dokładki, zjedzcie kilka cukierków mniej. Dzięki temu zaczniecie powoli zyskiwać kontrolę nad swoimi nawykami. Oczywiście musicie też stać się bardziej aktywni. Bez tego odchudzanie nie ma sensu. Idźcie na spacer, przejażdżkę rowerową, czy też sprawcie sobie psa. Nie tylko zyskacie przyjaciela, ale również asystenta w waszym przedsięwzięciu. Stosując się do tych wskazówek będziecie mieli na koncie już kilka kilogramów mniej.

Niektórym mogłoby się wydawać, że to wystarczy, ale prawda jest taka, że jest to dopiero pierwszy etap. Pozbycie się starych przyzwyczajeń i nabycie nowych buduje świetną podstawę dla lepszej przyszłości. Nie dajcie się zwieść, pierwsze zgubione kilogramy mogłyby sugerować, że nad wszystkim już panujemy, ale jak to w życiu bywa opuszczenie gardy czyni nas podatnymi na naprawdę bezlitosne ciosy. Osoby, które uznają, że to proste i w każdej chwili mogą sobie poradzić z problemem zwykle wracają do swojej wyjściowej wagi, a nawet nabierają masy mając z tyłu głowy pocieszającą świadomość, że ,,jeśli będzie naprawdę źle to przecież mogę to szybko poprawić”. Jest to fatalny błąd, którego konsekwencje mogą prowadzić do trwałych uszkodzeń lub nawet śmierci. Najwięcej ważący ludzie na świecie często podkreślają w swoich historiach jak to nie myśleli o konsekwencjach i byli pewni, że mogą przestać w każdej chwili. Efektom końcowym takiego podejścia dziwił się później cały świat. Dlatego przestrzegamy was jeżeli wydaje się wam, po pierwszych dniach, że już jest dobrzenie ustawajcie w wysiłkach i powtarzajcie sobie, że jeśli utrzymacie taką tendencje to będzie jeszcze lepiej. Odchudzanie to nie tylko praca nad zmianą obecnego stanu, ale trwający całe życie proces mający powstrzymać nas od przyjmowania nadprogramowych ilości kalorii i świadomego wybierania tego co dla nas najlepsze. Po drodze będzie wiele jak i wiele jak i również wiele frustracji, ale największą siłą ludzkości od początków jej istnienia była możliwość adaptacji do panujących warunków, nawet jeśli proces ten wymagał poświęceń. Taki potencjał tkwi również w was i jesteśmy pewni, że wkładając w to całe swoje serce osiągniecie wszystko na czym wam zależy.

To prowadzi nas do ostatniego elementu – wiary w siebie. Przygody z odchudzaniem nie da się rozpocząć jeśli cały czas będziecie sobie powtarzać, że nie dacie rady, że jesteście gorsi od innych i nie dla was marzenia o szczęściu. Takie myślenie to bzdura i wskazuje jedynie na to, że warto popracować nad poczuciem własnej wartości. Wy również możecie osiągnąć sukces, nie możecie jedynie oczekiwać, że spadnie wam on z nieba.

Jeśli jednak szukacie sposobów na szybkie odchudzanie i oczekujecie poważnych rezultatów potrzebne będą dodatkowe środki, których opis znajdziecie na naszej stronie https://e-zdrowieportal.pl/, a jeśli chcecie wiedzieć więcej przeczytajcie dalszą część artykułu.

Co wspomaga odchudzanie?

Co wspomaga odchudzanie

Czego możemy użyć by zmniejszyć wagę? Co wspomaga odchudzanie? Wybór jest niezwykle obszerny. Preparaty na odchudzanie kojarzą się zwykle z oszustwami i zagrożeniem dla zdrowia. Faktem jest, że wielu oszustów szuka łatwego zysku i w najlepszym wypadku ich środek to nic więcej niż cukierek który ma rzekomo mieć cudowne właściwości. W najgorszym są to osoby nie posiadające odpowiedniej wiedzy, a mające dostęp do leków nieprzetestowanych, bądź wycofanych ze sprzedaży. Jest to straszna perspektywa, która w nieuczciwy sposób oczernia rynek środków wspomagających odchudzanie. Artykuły opisujące młodych ludzi trafiających do szpitala po zażyciu suplementu niewiadomego pochodzenia zalewają portale informacyjne. W całej tej panice pomija się kilka bardzo istotnych szczegółów:

  • Środek który spowodował zatrucie nie był testowany
  • Sprzedaż odbywała się w sposób podejrzany
  • Stosowanie suplementów pochodzących z legalnego źródła jest całkowicie bezpieczne
  • Istnieją suplementy które naprawdę działają

Największa wadą wszystkich reportaży na temat ofiar tajemniczych specyfików jest fakt, iż podkreślają one jedynie to co złe stawiając krzyżyk na całym rynku. Nie wspominają one o tym, że mając wsparcie dietetyka i robiąc dokładny research z całą pewnością znajdziemy coś co pomoże i nie nadszarpnie przy tym naszej kondycji. Kolejnym błędem jest to, że suplementy diety przedstawiane są jako cudowne środki które mają wykonać za nas cała pracę. Najgorszym w tym wszystkim jest fakt, że media maja tu racje mówiąc, że jest to fałsz. Ich intencję wypływają jednak z przekonania o tym, że środki na odchudzanie należy całkiem porzucić, a prawda jest taka, że oczywiście żaden suplement nie zadziała sam, ale musimy zmienić siebie by przyniósł on oczekiwane efekty.

Jakie suplementy na odchudzanie możemy znaleźć na Polskim rynku? Tabletki, plastry, krople, koktajle sami wybierzecie sobie co wam odpowiada. Jeśli brak wam wiary na przykład w koktajle możecie zwrócić się ku stosowaniu tabletek. Jeśli natomiast połykanie tabletek to dla was problem, możecie wybrać coś bardziej wygodnego. Wybór należy do was pamiętajcie tylko by nie sugerować się reklamami i podjąć świadomą decyzję. Chodzi tu o wasze zdrowie, a z tym nie wolno ryzykować. Cieszymy się, że możemy udostępnić wam szeroki zbiór wiedzy na ten temat, ale ostatecznie do na was spoczywa odpowiedzialność za zapoznanie się ze szczegółami preparatu i dopasowaniem ich do waszego ciała. Chcemy byście czuli się dobrze we własnym ciele, ale nigdy za cenę waszego bezpieczeństwa.

Podsumowanie

Na zakończenie chcemy wam powiedzieć, że odchudzanie samo w sobie to nic złego. Chęć poprawy jakości swojego życia jest rzeczą chwalebną. Odchudzanie ma też wiele pozytywnych konsekwencji dla naszego zdrowia, ale nigdy nie powinno odbywać się kosztem bezpieczeństwa lub nawet życia. Istnieje też ryzyko przesady, a niedowaga jest równie niebezpieczna co jej nadmiar. Miło zmieścić się w mniejszy rozmiar ubrań, ale trochę ciała też nie zaszkodzi. Czasem to nasze oko ocenia nas zbyt surowo.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous post Czy nadmierne owłosienie ciała to również Twój problem? Sprawdź, co możesz zrobić!
Next post Przystawka z kaszanką, czyli oryginalne tosty, które zachwycą Twoich gości!