Czy nadmierne owłosienie ciała to również Twój problem? Sprawdź, co możesz zrobić!
Czas czytania:1 min

Czy nadmierne owłosienie ciała to również Twój problem? Sprawdź, co możesz zrobić!

0 0

Nadmiernie owłosione ciało może być przyczyną dużego dyskomfortu i poczucia wstydu. W końcu współczesne kanony piękna jasno wskazują, że ciało kobiety powinno wyróżniać się gładkością. W pędzie za tym trendem niektóre panie postrzegają każdy zbędny włosek jako problem, który należy jak najszybciej wyeliminować. Kiedy są faktycznie powody do niepokoju i interwencji za pomocą bardziej specjalistycznych metod? Dowiesz się z poniższego tekstu.

Problem medyczny czy kosmetyczny?

Pamiętaj, że nie zawsze subiektywne odczucia mówiące nam, że borykamy się z nadmiernym owłosieniem, są poparte wskazaniami medycznymi. Pogodzić się należy z tym, że niektóre ze stref ciała kobiety są naturalnie owłosione oraz że stopień owłosienia zależy w dużej mierze od indywidualnych uwarunkowań. W razie wątpliwości skorzystaj z porady endokrynologa lub ginekologa, który pomoże Ci rozwiązać Twój dylemat. Pierwszym krokiem jest sprawdzenie poziomu hormonów. Hirsutyzm może być wywołany różnymi chorobami, dlatego istotna jest właściwa diagnostyka przeprowadzona przez specjalistę.

Czy masz powody do zmartwień?

Tak jak zostało wspomniane, włoski na ciele są zupełnie normalne, dlatego nie warto załamywać rąk, gdy pojawią się w niechcianych miejscach. Jeśli zauważasz je u siebie na przykład na nogach, rękach, okolicach bikini, a nawet stopach czy w okolicach sutków, to nie masz powodów do większych zmartwień. Jeśli jednak są one bardzo gęste, pojawiają się między piersiami, na plecach, na brzuchu oraz w okolicach bikini (sięgając do połowy ud), możesz zmagać się z nadmiernym owłosieniem ciała. W tej sytuacji skonsultuj się z lekarzem, który pomoże Ci ustalić przyczynę problemu i zaproponuje leczenie.

Co możesz zrobić?

Jeśli tradycyjne metody walki z nadmiernym owłosieniem, takie jak zwykła maszynka do golenia, czy kremy do depilacji, nie przynoszą oczekiwanego rezultatu, rozważ któryś z zabiegów oferowanych przez gabinety medycyny estetycznej lub kosmetyczne. Dużą skutecznością i długotrwałymi efektami wyróżnia się depilacja woskiem oraz laserowa.

Jeśli interesuje Cię zabieg depilacji laserowej w Warszawie, odwiedź stronę marki J’adore Instytut: https://jadoreinstytut.com/warszawa/depilacja-laserowa/warszawa.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

pieczenie chleba Previous post Jaką mąkę wybrać do wypieku domowego chleba?
Next post Co jest prawdą, a co nie jeśli chodzi o odchudzanie?