Zrób to sama: prezent dla dziecka – drewniana kuchnia
Czas czytania:2 min

Zrób to sama: prezent dla dziecka – drewniana kuchnia

0 0

Oryginalność pomysłu i wysiłek włożony w samodzielne wykonanie prezentów  na pewno zostaną docenione przez obdarowane osoby. Wystarczy trochę motywacji oraz kilka podstawowych elektronarzędzi, a uśmiech na twarzach najbliższych masz gwarantowany! Podpowiadamy, czym w tym roku możesz zaskoczyć swoich bliskich!

Jeśli chcecie podarować swoim maluchom coś naprawdę wyjątkowego, stwórzcie własnoręcznie niepowtarzalny prezent – drewnianą kuchenkę. Możecie ją zrobić chociażby z nieużywanej już szafki nocnej lub komódki. Małemu szefowi kuchni z pewnością spodoba się taki nowy element wystroju jego pokoiku.

Prezent dla dziecka – drewniana kuchenka – czego będziesz potrzebować?

• drewnianej szafki nocnej lub komódki o wymiarach ok. 55 cm wysokości x 45 cm długości x 35 cm szerokości,
• 3 desek o wymiarach ok. 40 cm długości x 10 cm szerokości,
• 5 drewnianych gałek,
• białej i czarnej farby akrylowej,
• 4 korkowych podkładek,
• kawałka pleksi o wymiarach ok. 30×30 cm,
• ok. 12 wkrętów do drewna o średnicy 3,5 mm,
• systemu natryskowego do malowania Bosch PFS 3000-2,
• akumulatorowej wiertarko-wkrętarki Bosch PSR 18 LI-2,
• wyrzynarki akumulatorowej Bosch PST 18 LI,
• narzędzia do klejenia na gorąco Bosch GluePen,
• opcjonalnie – szlifierki uniwersalnej, np. Bosch PSM Primo,
• akcesoriów do zabawy: rondelków, patelni, przyborów kuchennych itp.

Prezent dla dziecka – drewniana kuchenka – krok 1.

Najpierw rozłóżcie szafkę na części. Jeśli jest taka potrzeba, zedrzyjcie z niej stary lakier lub farbę przy pomocy szlifierki, np. Bosch PSM Primo. Następnie pomalujcie szafkę i wszystkie zdemontowane elementy białą farbą akrylową. Aby zrobić to równomiernie, użyjcie systemu natryskowego Bosch PFS 3000-2. Pamiętajcie, aby przed malowaniem zabezpieczyć meble i podłogę przed farbą, np. starymi gazetami. Następnie pomalujcie drewniane gałki na czarno – będą one stanowiły pokrętła zabawkowej kuchenki. Przed przystąpieniem do dalszej pracy, zaczekajcie, aż wszystkie elementy wyschną :-).

Prezent dla dziecka – drewniana kuchenka  – krok 2.

Drugi etap to stworzenie piekarnika. Jeśli Wasza szafka nocna ma w dolnej części uchylane drzwi, wystarczy, że wytniecie w nich wyrzynarką Bosch PST 18 LI otwór na pleksi, aby powstało okienko piekarnika. Natomiast jeśli składa się z kilku szuflad, zostawcie tylko pierwszą od góry (jako miejsce na pokrętła kuchenki), a z kolejnych szuflad stwórzcie drewnianą ramę piekarnika. Przycinajcie je przy użyciu wyrzynarki, a następnie – wyszlifujcie ich krawędzie. Przy pomocy wyrzynarki Bosch PST 18 LI przytnijcie także kawałek pleksi na wymiar drzwiczek od piekarnika. Kiedy rama i pleksi będą już gotowe, połączcie elementy narzędziem do klejenia na gorąco Bosch GluePen. Aby drzwi od piekarnika się uchylały, przymocujcie je do szafki przy pomocy zawiasów.

Prezent dla dziecka – drewniana kuchenka  – krok 3.

Teraz czas na udekorowanie kuchenki. Używając GluePena, przyklejcie do kuchenki wszystkie elementy dekoracyjne: drewniane gałki imitujące pokrętła, haczyki na bocznej ścianie na rękawicę czy fartuszek oraz korkowe podkładki na wierzch kuchenki, które będą udawały palniki.

Prezent dla dziecka – drewniana kuchenka – krok 4.

Stwórzcie górną ramę kuchenki, na której zawisną przybory kuchenne. Przy pomocy wkrętów i akumulatorowej wiertarko-wkrętarki Bosch PSR 18 LI-2 połączcie ze sobą deski i przymocujcie gotową ramę do tylnej ściany kuchenki. Następnie wkręćcie kilka wkrętów do listwy nad palnikami – nie do końca, lecz tak, aby można było na nich zawiesić chochelki czy łopatki.

Kuchenka dla dziecka jest gotowa! Wyposażcie ją jeszcze w zabawkowe garnki i patelnie – Wasz maluch od pierwszej chwili poczuje się jak najprawdziwszy szef kuchni 🙂

fot. Bosh

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous post Przepisy na potrawy wigilijne
Next post Świąteczne porządki, czas start