Najczęściej popełniane błędy w makijażu
Czas czytania:1 min

Najczęściej popełniane błędy w makijażu

0 0

Makijażowe wpadki mogą zdarzyć się każdemu, sprawdź czego unikać, by zawsze wyglądać kusząco, naturalne i świeżo!

Świadomie lub nieświadomie każda z nas ma na swoim koncie kilka makijażowych grzechów. Małe szaleństwo, zbyt szybka decyzja przy zakupie kosmetyku i ….  tragedia na twarzy gwarantowana!

Nieudany makijaż nie tylko szpeci, dodaje lat i jest sztuczny, ale po prostu wywołuje uśmiech na twarzach obserwatorów. Warto zatem wystrzegać się błędów, by nie powtarzać ich w przyszłości i nie psuć sobie humoru!

Grzech 1 – nieodpowiedni podkład

Ten błąd pojawia się zarówno przy wyborze zbyt ciemnego lub zbyt jasnego podkładu czy pudru.

Niedopasowany do rodzaju karnacji fatalnie się odznacza (tworząc np. efekt maski) a zamiast subtelnie tuszować – bardziej odsłania niedoskonałości cery!

Grzech 2 – za mocno wyregulowane linie brwi

Brwi powinny być wyregulowane starannie i niezbyt mocno. Efekt nadmiernego wyskubania może zupełnie zmienić kształt twarzy niekoniecznie na lepsze!

Grzech 3 – zbyt duża warstwa cieni na powiekach

Nakładanie nadmiernej ilości cieni może spowodować, że nawet warstwa kosmetyku najlepszej firmy po kilku godzinach zważy się na powiekach i stworzy nieestetyczny krajobraz.

Grzech 4 – grudki na rzęsach

Każda kobieta chce kusić pięknym i ponętnym spojrzeniem, niestety nawet najlepsza masakra nie uchroni nas przed grudkami, jeśli nałożymy zbyt dużą warstwę tuszu. Przy wyborze tuszu warto kierować się także kształtem i rodzajem szczoteczki, wtedy będziemy mieć pewność, że łatwiej rozdzieli poszczególne rzęsy, co pozwoli uzyskać efekt naturalnego spojrzenia.

Grzech 5 – zbyt grube kreskiBadMakeUp

Spojrzenie w stylu retro? Owszem, ale pod warunkiem, że kreski nad powieką będą wykonane starannie, cienko – czyli pozostaną delikatnie widoczne! Warto także przemyśleć wybór: eyeliner czy kredka ?

Kredka lubi się rozmazywać, jednakże lepiej prezentuje się lekko rozmazana pędzelkiem z dodatkiem cienia o zbliżonym kolorze.

Grzech 6 – źle dobrany róż

Za dużo różu tworzy nienaturalne kółka zbyt brązowe lub różane, co oczywiście sztucznie wygląda na polikach czy kościach policzkowych. Róż powinien być lekko widoczny, tak by stwarzał ważnienie naturalnego zaróżowienia.

Grzech 7 – zbyt mocny kontur ust

Postarza i wygląda nienaturalnie, zwłaszcza jeśli wykonany jest kredką o kolorze mocno odbiegającym od odcienia pomadki!

Grzech 8 – kolor pomadki i błyszczyka

Wściekły, babciny róż powinien zdecydowanie odejść do lamusa. Ciepłe, lekkie, perłowe kolory pasują zarówno brunetkom i blondynkom. Niebezpieczne są mocne brązy i śliwki, gdyż podkreślają żółte zabarwienie zębów, w takim przypadku najlepsze są ciepłe, czerwone kolory.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous post Ikony mody – Oscar de la Renta
Next post Jesienne warzywa faszerowane serem żółtym